Renowacja mebli kolonialnych

Meble kolonialne stanowią połączenie stylu europejskiego z egzotycznymi stylami Afryki, Azji i obu Ameryk. Zazwyczaj są importowane z Dalekiego Wschodu: Indii, Indonezji, Chin i Tajlandii, ale popularne są również tańsze repliki – wytwarzane w Europie, zachowujące jednak oryginalne sztukowanie, sposób wykonania, a czasem także materiały.

Odnawianie mebli kolonialnych jest często bardziej skomplikowane od restauracji tradycyjnych mebli, ponieważ wymaga zazwyczaj zastosowania egzotycznego drewna i specjalnych technik. Podejmujemy się tego typu renowacji, ponieważ jesteśmy pewni, że nasza wiedza, umiejętności i 30-letnie doświadczenie są gwarancją najwyższej jakości usług, z których będą Państwo zadowoleni.

Skrzynia wyczyszczona, przygotowana do renowacji z zamknięciem, wykończona politurą

Skrzynia wyczyszczona, przygotowana do renowacji z zamknięciem, wykończona politurą

Większość procesu renowacji przebiega podobnie, jak w przypadku innych mebli. Na początku usuwa się stare pokrycie, czyli farbę, lakier albo politurę. Następnie przeprowadzane są wszystkie konieczne naprawy: dorzeźbianie brakujących zdobień, zapełnianie ubytków i dziur, klejenie pęknięć, likwidowanie złamań, usuwanie pleśni, a w przypadku niektórych mebli – restaurowanie obić czy naprawa zawiasów. Ostatnim etapem jest nałożenie nowych powłok.

Jeżeli posiadasz meble kolonialne, które wymagają odświeżenia lub kompletnej renowacji, skontaktuj się z naszą firmą. Mieścimy się w Pruszkowie pod Warszawą. Zapraszamy serdecznie!