Czyszczenie i utrzymywanie dobrego stanu mebli stylowych

Pierwszą czynnością w procesie renowacji mebla, jak i po niej, powinno być dokładne czyszczenie. W wielu przypadkach oryginalne wykończenie będzie w lepszym stanie, niż tego się spodziewamy, a problem stanowią jedynie zniszczenia poszczególnych części mebla aniżeli jego stan ogólny, co oszczędza nam wielu godzin żmudnej pracy związanej z usuwaniem oryginalnego wykończenia i nakładania nowego.

Standardowo zaczynamy od wody z mydłem – użycie mocniejszych środków czyszczących rezerwujemy sobie na miejsca szczególnie zabrudzone. Zazwyczaj kierujemy się imperatywem nakazującym używanie jak najłagodniejszego środka czyszczącego z możliwych.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług renowacji mebli na terenie Pruszkowa, Warszawy i okolic – 609 658 250

Przed użyciem silniejszych środków, koniecznie upewniamy się o nieszkodliwości danego środka, używając go na bardzo małej powierzchni i w mało widocznym miejscu. Nawet środki, których skład opiera się o wodę mogą uszkodzić mebel, jeżeli nie są na czas usunięte. Aby uzyskać optymalne efekty, czyścimy mebel po podzieleniu go na jak najmniejsze części, używając jednej ściereczki do nakładania środka czyszczącego a drugiej do czyszczenia. Zawsze wcieramy i wycieramy środek czyszczący zgodnie z kierunkiem wyznaczanym przez fakturę drewna.

Przy ogromnym wyborze środków do czyszczenia drewna, dobranie właściwego może być ogromnie trudnym zadaniem, jednak zasadniczo nie potrzeba bardzo skomplikowanych substancji, aby w podstawowym zakresie ochronić mebel przed zniszczeniem, o ile wykończenie było zaaplikowane w prawidłowy sposób.

Upewnienie się, że dotychczasowe wykończenie skutecznie chroni mebel przed wytarciem i zniszczeniami mechanicznymi, stanowi kluczowy czynnik w procesie renowacji mebli. Należy sie również upewnić, iż zarówno podczas procesu renowacji jak i normalnego użytkowania mebel nie będzie wystawiony na działanie wysokich temperatur oraz promieni słonecznych, jak otwarte przestrzenie, okolice kominków czy strychy.