Renowacja mebli antycznych

Jeśli jesteś kolekcjonerem antyków, zdarza Ci się kupować meble na targu staroci lub masz zabytkowy stół czy kredens, odziedziczony po kimś z rodziny i stanowiący cenną pamiątkę, to prawdopodobnie potrzebujesz pomocy z zakresu profesjonalnej restauracji mebli.

Nasza firma istnieje na rynku od 1983 roku. Przez 30 lat zgromadziliśmy cenną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam zagwarantować Państwu najwyższą jakość usług, również jeśli chodzi o wymagającą renowację mebli antycznych.

Odnawianie tego typu mebli rozpoczynamy od usunięcia starej politury, lakieru lub farby. Jeżeli mebel jest fornirowany (pokryty cienkimi płatami droższego drewna), wówczas naprawiamy uszkodzony fornir poprzez nałożenie nowych fragmentów lub samych wstawek. Przeprowadzamy również niezbędne naprawy, dbając jednak o to, by ingerencja w zabytkowy mebel nie była zbyt duża i nie stracił on swojej wartości. Na tym etapie usuwamy pleśń i przebarwienia, wypełniamy ubytki, likwidujemy pęknięcia, a także dorzeźbiamy brakujące elementy. Na koniec nakładamy na drewno nowe powłoki ochronne – oferujemy między innymi politurowanie.

Renowację mebli antycznych przeprowadzamy za pomocą tradycyjnych metod, które nie niszczą mebla oraz zachowują jego charakter i wartość.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – sporządzimy dla Państwa bezpłatną wycenę.

Meble mogą przywieźć Państwo samodzielnie do naszej siedziby w Pruszkowie pod Warszawą lub skorzystać z możliwości transportu, którą oferujemy. Zapraszamy!