Renowacja szaf

Nasza firma odnawia meble ponad 30 lat. Zajmujemy się między innymi renowacją szaf – współczesnych, zabytkowych, stylowych, kolonialnych i innych. Stosujemy tradycyjne metody, które na dłużej pozwolą zachować świetność restaurowanych mebli.

Renowację szafy rozpoczynamy od oceny, czym powleczona jest powierzchnia: farbą, lakierem lub politurą, a także tego, czy jest to szafa z litego drewna, czy też z forniru. Od tych czynników zależy, jak będą wyglądały dalsze etapy pracy.

Stare powłoki są zazwyczaj zniszczone lub brudne, dlatego na samym początku konieczne jest ich oczyszczenie, a zazwyczaj po prostu usunięcie i nałożenie nowych. Powłoki usuwamy tradycyjnymi, mechanicznymi metodami, używając szlifierki lub papieru ściernego.

Przed nałożeniem nowych powłok sprawdzamy, czy szafa nie wymaga dodatkowych napraw. Pozbywamy się ewentualnej pleśni, wypełniamy ubytki, likwidujemy przebarwienia i pęknięcia, naprawiamy zawiasy oraz robimy wszystko, by przywrócić szafie nie tylko doskonały wygląd, lecz także pełną funkcjonalność.

Kredens odzyskany z pod farby brązowej, wykończony politurą. Drewno naturalne. Ubytki uzupełnione w okleinie i na blacie.

Kredens odzyskany z pod farby brązowej, wykończony politurą. Drewno naturalne. Ubytki uzupełnione w okleinie i na blacie.

Na koniec drewno zostaje wypolerowane, odtłuszczone i na tak przygotowaną powierzchnię nakładane są nowe powłoki, które upiększają szafę i stanowią niezbędną ochronę.

Zapraszamy do odwiedzenia warsztatu w Pruszkowie koło Warszawy i skorzystania z naszych usług!