Renowacje sof, kanap i łóżek

Renowacją mebli zajmujemy się już ponad 30 lat. Przez ten czas zdobyliśmy cenne doświadczenie, które pozwala nam zagwarantować najwyższą jakość usług, a także profesjonalne doradztwo z zakresu restauracji mebli stylowych, kolonialnych, antycznych i innych.

Zakres prac.

Odnawiamy nie tylko stoły, szafy, komody czy kredensy, lecz także meble tapicerowane – między innymi sofy, kanapy, łóżka, fotele.

Jak pracujemy?

Zazwyczaj to właśnie obicie jest najbardziej zniszczoną częścią mebla, dlatego konieczna jest jego renowacja. Tapicerkę dokładnie się oczyszcza, a często po prostu wymienia. Nowe obicie zostaje starannie dobrane do mebla tak, by tworzyło z nim harmonijną całość.

Zabytkowy fotel, posklejany z elementów, uzupełnione forniry, tapicerka wywiązana od zera i obita. Mahoń, wykończone politurą.

Zabytkowy fotel, posklejany z elementów, uzupełnione forniry, tapicerka wywiązana od zera i obita. Mahoń, wykończone politurą.

Po zdjęciu starego obicia, a przed założeniem nowego, renowacji zostaje poddana drewniana część mebla. Na początku oczyszcza się lub usuwa stare powłoki: farbę, politurę albo lakier. Jeżeli to konieczne, przeprowadzamy również dodatkowe naprawy – szpachlujemy dziury i mniejsze ubytki, usuwamy złamania, pęknięcia, przebarwienia, kleimy ewentualne złamania. Na koniec nakładane są nowe warstwy pokrycia, które będą chroniły drewno.

Czego używamy?

W naszej pracowni stosujemy tradycyjne metody renowacji, które są niezwykle skuteczne i pozwalają zachować świetność mebla na znacznie dłużej.

Jeśli chcesz odnowić sofę, kanapę lub łóżko, skontaktuj się z naszą firmą. Mieścimy się w Pruszkowie pod Warszawą. Zapewniamy bezpłatną wycenę usługi oraz możliwość transportu mebli. Zapraszamy!