Renowacje kredensów

Posiadasz kredens, któremu chcesz przywrócić piękny wygląd, by mógł służyć Tobie i Twojej rodzinie kolejne dziesięciolecia? Kupiłeś zabytkowy mebel, który chcesz odnowić i postawić we własnym domu? Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, mającej 30 lat doświadczenia w renowacji mebli.

Restaurację kredensu zaczynamy od oceny jego stanu oraz materiałów, z których został wykonany. Inaczej odnawia się mebel wykonany z litego drewna, a inaczej – mebel z drewna fornirowanego. Fornirem nazywa się cienkie płaty drewna, zazwyczaj egzotycznego i cennego, którymi okleja się tańsze drewno, na przykład sosnę.

Sprawdzamy także, z jakim rodzajem pokrycia mamy do czynienia. Może to być farba, lakier albo politura, czyli przezroczysty roztwór z naturalnej żywicy w czystym spirytusie.

Następnie stare powłoki zostają oczyszczone lub usunięte za pomocą szlifierki albo papieru ściernego. Korzystamy z tradycyjnych, mechanicznych metod renowacji, które są znacznie efektywniejsze niż środki chemiczne.

Niekiedy kredens wymaga dodatkowych napraw, a nie tylko odświeżenia powierzchni. Likwidujemy wówczas złamania i pęknięcia, szpachlujemy dziury i ubytki, usuwamy przebarwienia, a także naprawiamy zawiasy w drzwiczkach.

Jeśli interesuje Cię wycena renowacji Twojego mebla, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Mieścimy się w Pruszkowie (woj. mazowieckie).