Renowacje kredensów

Posiadasz kredens, któremu chcesz przywrócić piękny wygląd, by mógł służyć Tobie i Twojej rodzinie kolejne dziesięciolecia? Kupiłeś zabytkowy mebel, który chcesz odnowić i postawić we własnym domu? Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, mającej 30 lat doświadczenia w renowacji mebli.

Restaurację kredensu zaczynamy od oceny jego stanu oraz materiałów, z których został wykonany. Inaczej odnawia się mebel wykonany z litego drewna, a inaczej – mebel z drewna fornirowanego. Fornirem nazywa się cienkie płaty drewna, zazwyczaj egzotycznego i cennego, którymi okleja się tańsze drewno, na przykład sosnę.

Sprawdzamy także, z jakim rodzajem pokrycia mamy do czynienia. Może to być farba, lakier albo politura, czyli przezroczysty roztwór z naturalnej żywicy w czystym spirytusie.

Kredens oczyszczony ze starego lakieru, częsciowo dorabiane elementy ozdobne, wykończony politurą.

Kredens oczyszczony ze starego lakieru, częsciowo dorabiane elementy ozdobne, wykończony politurą.

Następnie stare powłoki zostają oczyszczone lub usunięte za pomocą szlifierki albo papieru ściernego. Korzystamy z tradycyjnych, mechanicznych metod renowacji, które są znacznie efektywniejsze niż środki chemiczne.

Niekiedy kredens wymaga dodatkowych napraw, a nie tylko odświeżenia powierzchni. Likwidujemy wówczas złamania i pęknięcia, szpachlujemy dziury i ubytki, usuwamy przebarwienia, a także naprawiamy zawiasy w drzwiczkach.

Jeśli interesuje Cię wycena renowacji Twojego mebla, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Mieścimy się w Pruszkowie (woj. mazowieckie).