Renowacja mebli stylowych

Meble stylowe to meble, które zostały wykonane współcześnie, ale stylem naśladują meble z minionych epok. Ich renowacja nie jest zatem tak wymagająca, jak renowacja mebli antycznych, ale i tak stosuje się w niej tradycyjne metody, które są nie tylko skuteczniejsze, lecz także pozwalają lepiej oddać wygląd dawnego sprzętu.

Podobnie jak w przypadku restauracji innych mebli, na początku prac z drewna usuwane są stare powłoki farby, lakieru albo politury. Następnie przeprowadza się mniejsze lub większe naprawy, w zależności od tego, w jakim stanie jest mebel. Na tym etapie odbywa się na przykład dorzeźbianie, klejenie, szpachlowanie, wypełnianie ubytków, likwidowanie dziur, złamań i pęknięć, czyszczenie pleśni i przebarwień, odnawianie obicia, naprawa zawiasów. Na koniec drewno zostaje powleczone nowym pokryciem, które będzie chroniło mebel podczas codziennego użytkowania. Zastosowana może być m.in. politura, czyli spirytusowy roztwór szelaku (odmiana żywicy naturalnej).

Nasza firma posiada prawie 40 lat doświadczenia w odnawianiu mebli, dzięki czemu może zaoferować Państwu szeroki wachlarz usług najwyższej jakości. Zapewniamy również bezpłatną wycenę renowacji mebli stylowych oraz możliwość transportu.

Zapraszamy do naszej siedziby w Pruszkowie (woj. mazowieckie) i skorzystania z naszej oferty. Zaufaj profesjonalistom!